Photo Javier Borrego/DPPI /ARENA AKCJI
Poznaliśmy 26 nazwisk.
Do inauguracji mundialu pozostał dokładnie miesiąc. Bośnia i Hercegowina najwidoczniej z tej okazji postanowiła ogłosić swoją ostateczną kadrę na zbliżające się mistrzostwa świata w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Selekcjoner Sergej Barbarez wybrał 26 zawodników, którzy po sensacyjnym barażowym zwycięstwie nad Włochami, będą mieli okazję reprezentować swój kraj.
- Bramkarze: Nikola Vasilj, Martin Zlomislic, Osman Hadzikic
- Obrońcy: Sead Kolasinac, Amar Dedic, Nihad Mujakic, Nikola Katic, Tarik Muharemovic, Stjepan Radeljic, Dennis Hadzikadunic, Nidal Celik, Amir Hadziahmetovic
- Pomocnicy: Ivan Sunjic, Ivan Basic, Dzenis Burnic, Ermin Mahmic, Benjamin Tahirovic, Amar Memic, Armin Gigovic
- Napastnicy: Kerim Alajbegovic, Esmir Bajraktarevic, Ermedin Demirovic, Jovo Lukic, Samed Bazdar, Haris Tabakovic, Edin Dzeko
Będzie to drugi występ Bośni na mundialu. Z poprzedniej kadry (2014 rok) pozostał tylko 40-letni Edin Dzeko oraz obecny defensor Atalanty Sead Kolasinac. Z ciekawostek z pewnością należy wspomnieć o Samedzie Bazdarze. To zaledwie 22-letni środkowy napastnik Jagiellonii, który w tym sezonie wystąpił w barwach zespołu z Białegostoku w 15 meczach, strzelając trzy gole. Został on wypożyczony z Realu Zaragoza.
Bośnia i Hercegowina zagra w grupie B wraz z Kanadą, Szwajcarią oraz Katarem. Swój pierwszy mecz rozegrają 12 czerwca o godzinie 21:00 z Kanadyjczykami.