fot. unsplash / Mylo Kaye
Powodem impas w negocjacjach kontraktowych.
Jednym z głównych celów Realu Madryt na letnie okienko transferowe będzie pozyskanie nowych obrońców. Z klubu odejdą David Alaba, Dani Carvajal i prawdopodobnie Antonio Ruediger, więc formacja ta potrzebuje wzmocnień. „Królewscy” wcześniej interesowali się Dayotem Upamecano, Ibrahimą Konate i Markiem Guehim, lecz wszystkie te potencjalne transakcje spaliły na panewce.
Zainteresowanie od lat
Jeszcze w 2023 roku sternicy klubu próbowali sprowadzić na Bernabeu Josko Gvardiola. Ten wybrał wtedy jednak Manchester City. Teraz, po trzech latach, Real znów ma szansę na zakontraktowanie Chorwata. Obrońcy pozostały raptem dwa lata kontraktu z „The Citizens” i na razie negocjacje nie przebiegają zbyt pomyślnie. Dlatego też Gvardiol zaoferował się „Królewskim”, o czym informuje „Diario AS”. Na początku maja agenci piłkarza spotkali się nawet z przedstawicielami klubu, aby przedyskutować ewentualną współpracę. Ponadto, w Madrycie defensor miałby mniejszą konkurencję niż w Manchesterze City, gdzie znakomicie prezentują się ostatnio Abdukodir Chusanow oraz Marc Guehi. Dużo do powiedzenia w tej kwestii będzie miał także przyszły trener Realu – Jose Mourinho, który z pewnością zaprowadzi porządki we własnym stylu.