fot. Mateusz Czarnecki
Górnik Zabrze oraz Puszcza Niepołomice nawiązały współpracę.
Kluby chcą wspólnie działać między innymi w obszarze szkolenia, skautingu oraz rozwoju młodych zawodników.
Wspólne działania na kilku płaszczyznach
Oba kluby poinformowały o podpisaniu porozumienia, które ma przynieść korzyści Górnikowi i Puszczy. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że współpraca obejmie wymianę doświadczeń oraz filozofii działania, szczególnie w zakresie szkolenia młodzieży, a także skautingu. W planach znajduje się również wzajemna pomoc przy transferach oraz rozwijanie młodych piłkarzy.
Dyrektor sportowy Górnika, Łukasz Milik, nie ukrywał zadowolenia z podpisanego porozumienia.
– Niezwykle się cieszymy, że zyskujemy silnego partnera, który gra na szczeblu centralnym. Współpraca będzie działać w obie strony. Dla nas to kolejny krok w budowie nowego Górnika – podkreślił.
Przedstawiciele zabrzańskiego klubu pojawili się również w Niepołomicach. W spotkaniu uczestniczył między innymi Lukas Podolski. Prezes Puszczy, Jarosław Pieprzyca, zwrócił uwagę na rozwój Norberta Barczaka, który został wypożyczony z Górnika przed obecnym sezonem. Kluby liczą, że partnerstwo pozwoli im jeszcze skuteczniej rozwijać zawodników, budować stabilne projekty sportowe na kolejne lata.
Górnik Zabrze nawiązał stałą współpracę z @MKSPuszcza 🤝
W poniedziałek przedstawiciele władz Górnika Zabrze oraz Puszczy Niepołomice podpisali umowę o współpracy. Jest ona efektem długoletnich, a zarazem niezwykle owocnych działań. Kluby będą kooperować na kilku płaszczyznach.… pic.twitter.com/ZMDLyxZVHZ
— Górnik Zabrze (@GornikZabrzeSSA) May 18, 2026