fot. unsplash / Çağlar Oskay
W tegorocznym finale Ligi Mistrzów znowu stanęły naprzeciw siebie drużyny z Zawiercia i Perugii. Drugi raz z rzędu to Włosi okazali się lepsi. W meczu o trzecie miejsce druga polska drużyna, Projekt Warszawa, także nie miał szczęścia.
Tegoroczna Final Four Ligi Mistrzów odbyła się w Turynie. Wśród szczęśliwej czwórki znalazły się drużyny z Polski. Kibice z naszego kraju trzymali kciuki, by w niedzielę zobaczyć polski finał, ale nic z tego. Do finału awansowała jedynie Aluron CMC Warta Zawiercie, a Projekt Warszawa musiał zadowolić się meczem o brąz.
Srebro do kolekcji
Świeżo upieczeni mistrzowie Polski mieli szansę zrewanżować się Perugii za przegrany finał sprzed roku, jednak nie sprostali zadaniu. Pierwszy set zawiercianie przegrali na przewagi, jednak później już było gorzej. Drugi set to wynik 25:18, a w trzecim ulegli aż 25:15. Tym oto sposobem muszą zadowolić się srebrem.
Wydawało się, że do Polski drużyny wrócą z dwoma krążkami. Projekt Warszawa wszedł w spotkanie lepiej, bo wygrywając partię. Później jednak rywal doprowadził do remisu dlatego też byliśmy świadkami tie-breaka. Ostatecznie to Ziraat Bankasi Ankara wywalczył brązowy medal.