fot. Mateusz Czarnecki
Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła sprowadzenie Ivana Brkicia.
Dyrektor do spraw operacji piłkarskich Fredi Bobić zdradził, dlaczego klub zdecydował się na taki ruch i jaką rolę nowy bramkarz ma pełnić w drużynie.
Legia myśli już o nowym sezonie. „Potrzebowaliśmy zawodnika z doświadczeniem”
Choć Legia nadal zachowuje szanse na awans do eliminacji europejskich pucharów, przy Łazienkowskiej coraz większą uwagę poświęca się budowie kadry na kolejne rozgrywki. Warszawski klub ma za sobą rozczarowujący sezon i chce uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Jednym z pierwszych kroków było sprowadzenie Ivana Brkicia z Motoru Lublin.
Powody transferu wyjaśnił Fredi Bobić w rozmowie cytowanej przez „Legia.net”.
– Naszym pierwszym transferem jest Ivan Brkić. Jesteśmy szczęśliwi, że go podpisaliśmy, ponieważ potrzebowaliśmy zawodnika z doświadczeniem na pozycji bramkarza – powiedział działacz.
Bobic podkreślił również, że w klubie widzą w Chorwacie nie tylko rywala do gry w pierwszym składzie, ale także ważną postać dla młodszych zawodników.
– Na pewno będzie walczył o koszulkę z numerem jeden. Na boisku jak i poza boiskiem jest liderem. Kocha wygrywać i mobilizuje młodszych bramkarzy, żeby korzystali z jego doświadczenia – dodał.
Legia liczy na to, że Brkić stworzy mocną rywalizację z Otto Hindrichiem. Klub podkreśla, że chce mieć solidnie obsadzoną pozycję bramkarza pod kątem teraźniejszości i przyszłości. 30-letni Chorwat rozegrał w tym sezonie 27 spotkań i zanotował sześć czystych kont. Łącznie w barwach Motoru wystąpił 37 razy.