Fot. Michal Chwieduk/Arena Akcji
Na ten moment fani reprezentacyjnej siatkówki czekali od dawna. Podopieczni Nikoli Grbicia wracają do akcji w towarzyskim turnieju.
Na początek reprezentacyjnych zmagań podopieczni Nikoli Grbicia zagrają w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Sosnowcu i Katowicach. Już na początek rywal nie jest najłatwiejszy, ponieważ to zawsze groźna reprezentacja Serbii. Turniej ten to dopiero początek drogi do Ligi Narodów czy mistrzostw Europy. Selekcjoner będzie miał pole do sprawdzenia graczy i przetestowania różnych wariantów gry.
Inauguracja w Sosnowcu
W środę 20 maja wszystkie cztery drużyny zagrają na hali w Sosnowcu. Najpierw do boju przystąpi Polska z Serbią, a później z Ukrainą zmierzy się Bułgaria.
Co prawda w tym sezonie reprezentacyjnym zabraknie chociażby Bartosza Kurka czy Norberta Hubera. Nadal jednak w szeregach „Biało-czerwonych” są mocne nazwiska, liczące się na europejskiej arenie. Pierwszy gwizdek w meczu Polska – Serbia już o 17:00. Kibice, którzy nie będą mogli zjawić się na hali, zobaczą ten mecz na sportowych kanałach Polsatu (Polsat Sport 1, Polsat Sport Extra 2, Polsat Sport Go).