Fot. Tomasz Karczewski / Arena Akcji
Szymon Bartlewicz przenosi się do GKS-u Katowice na zasadzie wolnego transferu i podpisał długi kontrakt.
Mimo nieudanego finału baraży o awans do Ekstraklasy dla Chrobrego Głogów, jeden z jego młodych zawodników zrobił krok do najwyższej ligi w Polsce.
Pożegnanie z Głogowem po latach szkolenia. Nowy etap w Ekstraklasie i długi kontrakt
Chrobry Głogów poinformował, że 20-letni pomocnik kończy swoją przygodę z klubem wraz z wygaśnięciem umowy. Bartlewicz był związany z zespołem od 2018 roku i przeszedł tam pełną drogę szkoleniową, aż do pierwszej drużyny. W seniorskiej ekipie rozegrał 97 meczów, w tym czasie zdobył 13 bramek oraz zaliczył 11 asyst. Jego rozwój sprawił, że regularnie trafiał do kadr młodzieżowych reprezentacji Polski.
Nowym klubem zawodnika został GKS Katowice, który w nadchodzącym sezonie zagra w Ekstraklasie oraz przygotowuje się do występów w eliminacjach Ligi Konferencji. Pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2029 roku z opcją przedłużenia. Przeniósł się bez opłaty transferowej, bo jego kontrakt z poprzednim klubem wygasł.
Jak podawał dziennikarz Piotr Koźmiński, katowicki klub interesował się zawodnikiem od około dwóch lat. Wcześniej przeszkodą były oczekiwania finansowe Chrobrego. Dopiero teraz udało się sfinalizować rozmowy. Dla GKS to pierwszy transfer przed nowym sezonem.
𝗦𝗭𝗬𝗠𝗢𝗡 𝗕𝗔𝗥𝗧𝗟𝗘𝗪𝗜𝗖𝗭 𝟮𝟬𝟮𝟵#inoGIEKSA 🔗 https://t.co/jRWG9GPbBR pic.twitter.com/pEX6AMFkUA
— GKS Katowice (@_GKSKatowice_) June 2, 2026