fot. unsplash / Çağlar Oskay
Dla Bartłomieja Dąbrowskiego miniony sezon był bardzo udany. Poprowadził UNI Opole do brązowego medalu mistrzostw Polski a na Gali Polskiej Ligi Siatkówki został treneskim odkryciem sezonu 2025/26.
Przez sześć lat Bartłomiej Dąbrowski był asystentem trenera w DevelopResie Rzeszów. Po tym okresie postanowił spróbować swoich sił jako pierwszy trener. Najpierw trenował #VolleyWrocław a w zeszłej kampanii UNI Opole. To właśnie praca w Opolu była dla niego przełomowa. Szkoleniowiec zdobył z siatkarkami brązowy medal TAURON Ligi. Mało tego, otrzymał także wyróżnienie „trenerskiego odkrycia sezonu”. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu postanowili kontynuować tę współpracę. Zwłaszcza, że w przyszłej kampanii zespół czeka gra w Lidze Mistrzów.
– Nie mogło być inaczej! Architekt sukcesu naszej drużyny, trener Bartłomiej Dąbrowski poprowadzi watahę Wilczyc z Opola w sezonie 2026/2027. Bartek dołączył do UNI w 2025 roku i wykonał w minionym sezonie kawał dobrej roboty, zdobywając wraz z drużyną brązowy medal Mistrzostw Polski oraz awans do CEV Champions League. Do zobaczenia w Opolu, trenerze! – czytamy na Facebooku UNI Opole.
źródło: UNI Opole