Fot. Mateusz Czarnecki
Jakub Adkonis, wychowanek Legii Warszawa, latem będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu.
Po udanym sezonie na zapleczu Ekstraklasy młody pomocnik wzbudza zainteresowanie kilku klubów. Obecnie najbliżej jego pozyskania ma być Korona Kielce.
Legia straci utalentowanego wychowanka. Korona Kielce prowadzi w wyścigu
Jakub Adkonis po wygaśnięciu kontraktu opuści Legię Warszawa. Oznacza to, że zainteresowane kluby będą mogły pozyskać zawodnika za stosunkowo niewielki ekwiwalent szkoleniowy oraz dodatkowe koszty związane z transferem. Młody pomocnik należy do grona najbardziej interesujących zawodników dostępnych tego lata na krajowym rynku. Mimo młodego wieku ma już za sobą występy w pierwszym zespole Legii na poziomie pierwszej ligi. W minionych rozgrywkach Adkonis występował w barwach Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Na pierwszoligowych boiskach rozegrał pełny sezon, zdobywając dwie bramki i notując dwie asysty. Jego wkład w grę zespołu był jednak większy niż pokazują podstawowe statystyki. Pomocnik znalazł się w czołówce ligi pod względem tzw. asyst drugiego stopnia, zajmując szóste miejsce w tym zestawieniu. Łącznie ma już na koncie blisko 50 występów na zapleczu Ekstraklasy oraz dwa mecze w pierwszym zespole Legii Warszawa.
Według informacji „Weszło” największe szanse na pozyskanie zawodnika ma obecnie Korona Kielce. Klub z Kielc widzi w Adkonisie wzmocnienie środka pola i zawodnika, który zwiększy rywalizację na pozycji defensywnego pomocnika. Wcześniej media informowały również o zainteresowaniu ze strony Piasta Gliwice oraz Lechii Gdańsk. Według najnowszych ustaleń Piast nie prowadzi jednak działań zmierzających do pozyskania piłkarza, natomiast opcja związana z Lechią straciła na znaczeniu po spadku gdańskiego klubu.