Fot. Mateusz Czarnecki
Sprawdziły się medialne doniesienia z ostatnich dni. Kolejne zmiany w strukturach Legii Warszawa.
Gołaszewski dyrektorem komunikacji i PR w Legii
Stołeczny klub w ostatnich tygodniach przechodzi dość spore zmiany. Niedawno potwierdzono, że za pion sportowy w całości będzie odpowiadać Fredi Bobic, jako jej dyrektor. Tym samym zakończono dość krótką współpracę z Michałem Żewłakowem.
Włodarze „Wojskowych” mają najwidoczniej świadomość, że po trudnym sezonie zakończonym bez kwalifikacji do europejskich pucharów, potrzebna jest także praca nad poprawą wizerunku klubu. Od dzisiaj za komunikację Legii z mediami i kibicami ma odpowiadać Paweł Gołaszewski. Pracę ma rozpocząć 15 czerwca.
Paweł Gołaszewski Dyrektorem Komunikacji i PR Legii Warszawa.
Dziennikarz i ekspert piłkarski, od 12 lat specjalizujący się w polskim futbolu dołączy do klubu 15 czerwca. Będzie odpowiadał za komunikację zewnętrzną, współpracę z mediami i kibicami.
Od 2014 roku pracował w… pic.twitter.com/WdIn6eTdzh
— Legia Warszawa (@LegiaWarszawa) June 3, 2026
Gołaszewski przez wiele lat był dziennikarzem tygodnika „Piłka Nożna”. Oprócz tego ostatnio w roli eksperta współpracował także z „Meczykami”, „Prawdą Futbolu”, czy też w studiach Polsatu Sport przy okazji europejskich pucharów.
– Dołączenie do Legii Warszawa jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale też zdaję sobie sprawę z wyzwania, które przede mną stoi. Komunikacja i budowanie relacji z kibicami, mediami oraz partnerami to niezwykle istotny obszar funkcjonowania klubu. Objęcie tej funkcji to wielki przywilej i jednocześnie ogromna odpowiedzialność. To dzięki Legii zakochałem się w futbolu blisko 26 lat temu, przychodząc po raz pierwszy na stadion przy Łazienkowskiej. Chcę, abyśmy byli blisko kibiców, którzy codziennie żyją naszym klubem. Komunikacja musi być oparta na szacunku, profesjonalizmie, dostępności i otwartości na naszych fanów oraz media – zapowiada Gołaszewski.
W międzyczasie trwają także pracą nad kadrą na sezon 2026/27. Z Legią pożegnali się między innymi Kacper Tobiasz, Jurgen Elitim, czy Radovan Pankov. Na razie potwierdzono trzy wzmocnienia, na zasadzie wolnych transferów: Ivana Brkicia, Zorana Arsenicia i Łukasza Zjawińskiego.
Źródło: Legia Warszawa/Własne