Fot. Mateusz Czarnecki
Afimico Pululu po zakończeniu kontraktu z Jagiellonią Białystok pozostaje jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku.
Coraz więcej wskazuje na to, że napastnik może pozostać w Ekstraklasie. Według najnowszych informacji rozmowy z Widzewem Łódź przebiegają pozytywnie.
Pululu odrzucił ofertę Jagiellonii. Widzew nie rezygnuje z walki
Afimico Pululu zakończył trzyletnią przygodę z Jagiellonią Białystok. Klub z Podlasia próbował zatrzymać swojego czołowego napastnika, przedstawiając mu atrakcyjną propozycję nowego kontraktu. 27-letni zawodnik nie zdecydował się jednak na przedłużenie współpracy. Po wygaśnięciu umowy postanowił poszukać nowych wyzwań i obecnie jest dostępny na zasadzie wolnego transferu.
Od dłuższego czasu zainteresowanie piłkarzem wykazuje Widzew Łódź. Władze klubu widzą w Pululu jednego z głównych kandydatów do wzmocnienia ofensywy przed nowym sezonem. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka negocjacje są kontynuowane i przebiegają w dobrym kierunku. Takie doniesienia mogą dawać kibicom Widzewa nadzieję na jeden z najciekawszych transferów tego lata w Ekstraklasie.
Pululu pozostaje bardzo atrakcyjnym zawodnikiem dla wielu klubów nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wszystko za sprawą jego formy w minionych rozgrywkach. W sezonie 2025/2026 napastnik rozegrał 47 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie zdobył 21 bramek oraz zanotował osiem asyst.