Fot. Konrad Swierad / Arena Akcji
GKS Katowice przekazał nowe informacje dotyczące zdrowia Rafała Strączka.
Bramkarz przeszedł zabieg barku po kontuzji odniesionej w ostatnim meczu sezonu. Przed 27-latkiem kilka miesięcy przerwy od gry.
Kontuzja w meczu z Pogonią Szczecin. Kilka miesięcy przerwy
Rafał Strączek doznał zwichnięcia barku podczas spotkania 34. kolejki Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin. Do urazu doszło w końcówce meczu zakończonego remisem 1:1. Po przeprowadzeniu badań podjęto decyzję o operacji. GKS poinformował, że zabieg przebiegł pomyślnie, a zawodnik rozpoczął już proces rehabilitacji.
Klub nie podał dokładnej daty powrotu bramkarza na boisko, ale wstępne prognozy mówią o około czteromiesięcznej pauzie. Oznacza to, że Strączek opuści letni okres przygotowawczy oraz pierwsze tygodnie nowego sezonu. Jeśli rehabilitacja będzie przebiegać zgodnie z planem, golkiper powinien wrócić do gry na początku października.
W zeszłych rozgrywkach ligowych wystąpił w 22 meczach i zachował dziewięć czystych kont. Do tego dołożył cztery występy w Pucharze Polski. Dobra forma sprawiła, że znalazł się w gronie kandydatów do nagrody dla najlepszego bramkarza Ekstraklasy. Nieobecność 27-latka będzie sporym osłabieniem dla katowickiego zespołu, który po zajęciu piątego miejsca w lidze przygotowuje się do gry w eliminacjach Ligi Konferencji.
Rafał Strączek przeszedł zabieg stawu barkowego i czeka go dłuższa przerwa od gry.
Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia! 👊✊
🔗 https://t.co/28iX6Ae5s0 pic.twitter.com/TGy7IKzEdR
— GKS Katowice (@_GKSKatowice_) June 3, 2026