fot. Mateusz Czarnecki
Marcel Łubik może pozostać w Górniku Zabrze na kolejny sezon.
Klub prowadzi rozmowy z FC Augsburg dotyczące ponownego wypożyczenia młodego bramkarza, który był jedną z ważnych postaci drużyny w zakończonych rozgrywkach.
Łubik ważnym ogniwem zespołu
Górnik Zabrze ma za sobą bardzo udaną kampanię. Zespół zakończył sezon jako wicemistrz Polski, a dodatkowo sięgnął po Puchar Polski. Dzięki tym wynikom zabrzanie wywalczyli prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie drużyna będzie rywalizować na kilku frontach, dlatego władze klubu pracują zarówno nad wzmocnieniami, jak i utrzymaniem kluczowych zawodników.
Jednym z piłkarzy, których Górnik chciałby zatrzymać, jest Marcel Łubik. Młody golkiper występował w Zabrzu na zasadzie wypożyczenia z Augsburga i przez cały sezon pełnił rolę podstawowego bramkarza. Według informacji przekazanych przez Szymona Janczyka z „Weszło”, klub prowadzi rozmowy z niemieckim zespołem w sprawie kolejnego wypożyczenia zawodnika. Taki scenariusz wydaje się korzystny dla wszystkich stron.
Łubik mógłby nadal regularnie występować na wysokim poziomie, a Górnik zachowałby jednego ze swoich najpewniejszych zawodników. W sezonie 2025/2026 Łubik rozegrał 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W trzynastu meczach zachował czyste konto, potwierdzając swoją wartość między słupkami. Według danych serwisu Transfermarkt jego wartość rynkowa wynosi obecnie około 800 tysięcy euro.