Alessio Marini/LiveMedia/ARENA AKCJI
Arkadiusz Milik w trakcie kariery wielokrotnie mierzył się z kłopotami zdrowotnymi. W tym ostatnio ma za sobą najcięższy okres.
Milik: Powiedziałem, że wrócę do Ekstraklasy, ale zobaczymy
32-letni napastnik we wtorkowy wieczór gościł na antenie „Kanału Sportowego”, udzielając szerszego wywiadu po raz pierwszy od dłuższego czasu. Poruszono w nim kilka wątków… w tym kwestię możliwego powrotu Arkadiusza na polskie boiska.
Sam Milik nie ukrywa, że najprawdopodobniejszym ruchem byłoby ponowne związanie się z Górnikiem Zabrze – gdzie tak naprawdę zaczął wielką karierę.
– Jestem dumny z tego, że Górnik Zabrze wygrał Puchar Polski, bo to jest wielka sprawa. Wychowałem się tam, dlatego też to było coś szczególnego. (…) Co do samego transferu, to z bratem jestem dość często. Pewnie, co dwa – trzy dni. Jesteśmy w kontakcie i pojawiają się różne tematy. Czasami może z jego strony lub mojej – nie jestem w stanie rozróżnić, czy to mój brat, czy dyrektor sportowy. Na razie to jednak za wcześnie na Ekstraklasę i o tym nie myślę – wyjaśnił Milik.
– Chciałbym jeszcze pograć na poziomie, na którym byłem dwa lata temu. Teraz nie myślę, co się stanie kiedyś. Powiedziałem, że wrócę do Ekstraklasy, ale zobaczymy – dodał
Milik przyznał również, iż żałuje, że sezon 2025/26 się skończył, bo właściwie dopiero co wrócił do zdrowia.