Unsplash Çağlar Oskay
Mateusz Bieniek, mający za sobą udany sezon klubowy, z powodów zdrowotnych nie zagra w tegorocznej kampanii reprezentacyjnej.
W niedawno zakończonym sezonie PlusLigi Mateusz Bieniek zdobył z Aluronem CMC Wartą Zawiercie pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Co więcej, siatkarz został najlepszym środkowym turnieju finałowego Ligi Mistrzów a także siatkarzem sezonu PlusLigi. Nic więc dziwnego, że Nikola Grbić zdecydował się powołać zawodnika do reprezentacji Polski. Niestety, mistrz Świata z 2018 roku nie zagra z „Orzełkiem” na piersi z powodów zdrowotnych.
– Z ciężkim sercem informuję, że z powodów zdrowotnych nie będę mógł wystąpić w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. To dla mnie niezwykle trudna decyzja, ponieważ reprezentowanie Polski zawsze było i jest dla mnie ogromnym zaszczytem i marzeniem. Bardzo nad tym ubolewam, ale teraz najważniejsze jest moje zdrowie i powrót do pełnej sprawności. Trzymam mocno kciuki za chłopaków i całą reprezentację! Do zobaczenia na boisku! – napisał Bieniek na swoich mediach społecznościowych, a profil kadry tylko potwierdził jego słowa.
❗️ Powołany do kadry reprezentacji Polski 𝗠𝗮𝘁𝗲𝘂𝘀𝘇 𝗕𝗶𝗲𝗻𝗶𝗲𝗸 z powodów zdrowotnych niestety nie będzie mógł dołączyć do zespołu przygotowującego się do imprez sezonu 2026 pic.twitter.com/OssR6pvWCk
— POLSKA SIATKÓWKA (@PolskaSiatkowka) June 3, 2026