fot. Mikołaj Barbanell/Arena Akcji
Patryk Kun odejdzie z Legii Warszawa i będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu.
Do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem doświadczonego zawodnika dołączył GKS Katowice, który szykuje się do gry w europejskich pucharach.
Koniec trzyletniej przygody z Legią. GKS Katowice włącza się do walki
Patryk Kun wraz z końcem czerwca rozstanie się z Legią Warszawa. Wygasający kontrakt nie zostanie przedłużony, co oznacza, że 31-latek będzie mógł zmienić klub bez kwoty odstępnego. W trakcie pobytu przy Łazienkowskiej rozegrał 81 spotkań, zdobył jedną bramkę i zanotował sześć asyst. W tym czasie sięgnął również po Puchar Polski oraz dwa Superpuchary Polski. Od pewnego czasu media informowały o zainteresowaniu ze strony Wisły Płock. Teraz pojawił się kolejny poważny kandydat do pozyskania zawodnika.
Jak przekazał Tomasz Włodarczyk, w grze znajduje się również GKS Katowice, który po znakomitej rundzie wiosennej zakończył sezon na piątym miejscu i przygotowuje się do udziału w eliminacjach europejskich pucharów.
– Piłkarz od dawna jest łączony z Wisłą Płock, ale na ten moment jego wymagania finansowe są wysokie. GieKSa może liczyć się w tej rozgrywce – powiedział Tomasz Włodarczyk na antenie „Meczyki”.
GKS nie ukrywa ambitnych planów przed nowym sezonem. Klub potwierdził już transfer Szymona Bartlewicza z Chrobrego Głogów, a media informują także o zainteresowaniu kapitanem Motoru Lublin, Bartoszem Wolskim.