Pixabay
UNI Opole w zeszłym sezonie zaskoczyło wszystkich. Siatkarki wywalczyły brązowy medal rozgrywek TAURON Ligi. Na Gali Polskiej Ligi Siatkówki Bartłomiej Dąbrowski otrzymał statuetkę „trenerskie odkrycie roku” natomiast Katarzyna Zaroślińska-Król została siatkarką roku.
Chyba nawet najzagorzalsi fani UNI Opole nie wymyśliliby takiego scenariusza, w którym ich ulubienice zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. A jednak, doświadczona Katarzyna Zaroślińska-Król zaprowadziła koleżanki do końcowego triumfu. Nic więc dziwnego, że klub dołożył wszelkich starań do tego, aby siatkarka została w drużynie na kolejny sezon.
– KATARZYNA ZAROŚLIŃSKA-KRÓL GRA Z NAMI! Ikona polskiej siatkówki, 10-krotna medalistka Mistrzostw Polski, pierwsza atakująca ligi, najlepsza siatkarka sezonu 2025/26 TAURONLiga, Pani Kapitan UNI Opole zostaje z Watahą w sezonie 2026/2027! Kasiu, cieszymy się, że jesteś z nami! – czytamy w radosnym komunikacie.
39-latka debiutowała na seniorskich parkietach już w 2006 roku, czyli będzie to dla niej 21. sezon w profesjonalnej siatkówce. W swojej gablocie ma między innymi dwa mistrzostwa Polski, cztery srebrne i cztery brązowe medale mistrzostw Polski, pięć Pucharów Polski oraz dwa Superpuchary Polski a także Puchar CEV.
Źródło: UNI Opole