Fot. Mikołaj Barbanell / Arena Akcji / Arena Akcji
Karol Czubak oficjalnie zadebiutował w reprezentacji Polski.
„To sukces całej Motorowej społeczności”
Napastnik Motoru Lublin w minionym sezonie był jednym z najlepszych strzelców PKO Ekstraklasy, zatem Jan Urban postanowił docenić go powołaniem do narodowej kadry. Czubak zdołał nawet oficjalnie zadebiutować w reprezentacji. W środowy wieczór wyszedł na boisko w końcówce meczu z Nigerią (2:2).
Dzisiaj w mediach klubowych Motoru opublikowano kilka słów od Czubaka w kierunku społeczności w Lublinie.
– Debiut w reprezentacji – choć skromny – to sukces całej Motorowej społeczności. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim za ten sezon, który był dla mnie wyjątkowo udany. Dziękuję trenerom oraz kolegom z drużyny za zaufanie, a Wam – kibicom – za ogromne wsparcie, które czuliśmy przez cały sezon. Ostatnie dni są dla mnie naprawdę niezwykłe. Nagroda dla najlepszego napastnika Ekstraklasy, powołanie i debiut w reprezentacji, czyli spełnienie jednego z moich największych sportowych marzeń. A do tego jeden z najpiękniejszych momentów w życiu prywatnym, czyli ślub – czytamy.
– Szczególne podziękowania należą się mojej żonie, która każdego dnia daje mi ogromne wsparcie, cierpliwość i motywację. Dziękuję również mojemu synkowi, który był obecny niemal na każdym domowym meczu i zawsze dodawał mi dodatkowej energii. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo – dodają.
.@czubi68 po debiucie w reprezentacji Polski! 🇵🇱 pic.twitter.com/orSKCDzSAn
— Motor Lublin (@MotorLublin) June 4, 2026