Fot. Mateusz Czarnecki
54-latek ma za sobą udany sezon w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Polonia Warszawa oficjalnie ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca. Zespół ze stolicy poprowadzi Piotr Stokowiec, który po zakończeniu współpracy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki szybko znalazł nowego pracodawcę. Dla 54-letniego trenera jest to szczególny powrót, ponieważ właśnie w Polonii rozpoczynał swoją karierę na ławce trenerskiej.
Miniony sezon Stokowiec spędził w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Przejmując drużynę, miał przede wszystkim zapewnić jej spokojne utrzymanie w pierwszej lidze. Cel został osiągnięty z dużą nawiązką. W trakcie rozgrywek zespół należał do czołówki tabeli i przez pewien czas zajmował nawet pozycję wicelidera. Ostatecznie drużyna zakończyła sezon na jedenastym miejscu, a po ostatnim meczu szkoleniowiec poinformował o zakończeniu współpracy z klubem. Nie minęło wiele czasu, a doświadczony trener został przedstawiony jako nowy opiekun „Czarnych Koszul”.
– Wracam do miejsca bliskiego mojemu sercu. Cieszę się, że wracam do zupełnie innej rzeczywistości, do klubu stabilnego, poukładanego, który ma wszelkie podstawy by walczyć o sukcesy. Mam nadzieję dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy pozycji Polonii w polskiej piłce – powiedział tuż po podpisaniu umowy nowy szkoleniowiec.
🏠 Powrót do domu! 𝗣𝗜𝗢𝗧𝗥 𝗦𝗧𝗢𝗞𝗢𝗪𝗜𝗘𝗖 nowym trenerem Polonii Warszawa 🔙⚫
Nowy szkoleniowiec „Czarnych Koszul” podpisał kontrakt do czerwca 2029 roku i rozpoczyna kolejny rozdział w historii naszego klubu.
To trener z ogromnym doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy… pic.twitter.com/VzLFgymKhN— Polonia Warszawa (@Polonia1911) June 4, 2026
Przed Stokowcem stoi ambitne zadanie. Polonia w poprzednim sezonie zajęła szóste miejsce w pierwszej lidze i awansowała do baraży o Ekstraklasę. Marzenia o awansie zakończyły się jednak w półfinale po porażce z Wieczystą Kraków.