Fot. Kazimierz Kozuch
Jurij Gladyr nie będzie już siatkarzem Aluronu CMC Warty Zawiercie – potwierdził klub.
Jurij Gladyr od 2008 roku, z dwuletnią przerwą, gra w Polsce. Przywdziew
ał barwy takich klubów jak Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Od dwóch lat występował on w Zawierciu, pomagając zespołowi chociażby w osiągnięciu największego sukcesu czyli sięgnięcia po mistrzostwo Polski. Medal ten był jednak ostatnim, jaki Ukrainiec zdobył z tym klubem. Aluron CMC Warta Zawiercie potwierdziła rozstanie ze środkowym.
– Najważniejszym wspomnieniem dla mnie będzie kontakt z ludźmi, z którymi miałem przyjemność współpracować przez ostatnie dwa lata. Oczywiście hala przy Blanowskiej i pierwsze historyczne mistrzostwo Polski dla tego klubu i miasta. Uważam, że ten klub jest niesamowity i rozwija się w bardzo imponującym tempie, cały czas doskonaląc się w trakcie tego procesu. Pokazuje nam to, jak wielkie zaangażowanie mają ludzie, którzy nad tym pracują z ogromną pasją i w przyjaznej atmosferze – powiedział Gladyr w rozmowie z klubowymi mediami.
Gladyr w koszulce Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrał 71 spotkań.
źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie
Jurij Gladyr żegna się z Aluron CMC Wartą Zawiercie 🥹
Doświadczony środkowy spędził w Zawierciu dwa lata.
Razem z nami zdobył w tym sezonie historyczne mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Europy oraz brązowy medal KMŚ.
Jura, dziękujemy za wszystko! 💛💚 pic.twitter.com/W1C1gygR85
— Aluron CMC Warta Zawiercie 🏐🇵🇱 (@AluronCMC) June 3, 2026