Fot. Weronika Polec / arena akcji
Bartosz Firszt, który przebojem wdarł się do reprezentacji Polski, opuszcza Projekt Warszawa.
Początkowo Bartosz Firszt nie był pierwszym wyborem trenera Projektu Warszawa. Gdy w końcu zaczął wychodzić na parkiet, notował świetne występy. Taka dyspozycja przyjmującego nie mogła pozostać niezauważona. Nikola Grbić postanowił powołać zawodnika na sezon reprezentacyjny. 22 maja w meczu z Ukrainą zawodnik oficjalnie zadebiutował z „Orłem” na piersi. Teraz czeka go kolejna rewolucja w karierze, ponieważ odchodzi on z Projektu Warszawa.
Nikola Grbić powołał dodatkowego gracza. Wszystko dzięki play-offom
Jeden sezon i wystarczy
– Przyjmujący Bartosz Firszt w nadchodzącym sezonie nie będzie reprezentował barw PGE Projektu Warszawa. Siatkarz, który w kluczowym momencie minionych rozgrywek stał się jednym z głównych bohaterów stołecznej drużyny, opuszcza klub – czytamy w oficjalnym komunikacie.
Tym samym siatkarz żegna się z Warszawą zdobyciem brązowego medalu w rozgrywkach PlusLigi. Na razie nie wiadomo co będzie następnym przystankiem w karierze Firszta.
𝗗𝗭𝗜𝗘̨𝗞𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬, 𝗕𝗔𝗥𝗧𝗘𝗞! 🤝
Wielkie dzięki za profesjonalizm, walkę i serce zostawione na boisku. Powodzenia w kadrze @PolskaSiatkowka 🇵🇱 oraz w nowym sezonie. 🔥 pic.twitter.com/ay3gv1imZy
— PGE Projekt Warszawa (@projektwarszawa) June 3, 2026