Fot. Igor Zadecki / Arena Akcji
Puszcza Niepołomice ogłosiła pierwszy transfer przed sezonem 2026/2027.
Nowym zawodnikiem pierwszoligowca został Przemysław Sajdak, który po kilku latach wraca do klubu po udanym sezonie w Skrze Częstochowa.
Powrót po siedmiu latach
Przemysław Sajdak ponownie będzie reprezentował barwy Puszczy Niepołomice. Klub poinformował o podpisaniu kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2028 roku. Dla 26-letniego pomocnika jest to powrót do Niepołomic po kilku latach. Wcześniej był związany z Puszczą w latach 2018–2019, skąd przeniósł się do ŁKS-u Łódź. To właśnie w łódzkim zespole zadebiutował na poziomie Ekstraklasy, rozgrywając siedem spotkań.
Po odejściu z ŁKS-u Sajdak występował między innymi w Skrze Częstochowa oraz Chojniczance Chojnice. Minione rozgrywki okazały się dla niego przełomowe pod względem liczb. W barwach Skry, rywalizującej w III lidze, zdobył 13 bramek i zanotował pięć asyst. Był jednym z liderów zespołu, który zakończył sezon na czwartym miejscu w tabeli. Transfer Sajdaka pokazuje, że klub z Niepołomic szuka zawodników wyróżniających się na niższych szczeblach rozgrywkowych.
Pomocnik ma wzmocnić kadrę prowadzoną przez Tomasza Tułacza, który nieprzerwanie odpowiada za wyniki zespołu. W poprzednim sezonie Puszcza zgromadziła 49 punktów i zakończyła rozgrywki I ligi na dziewiątej pozycji. Powrót Sajdaka to pierwszy ruch transferowy klubu tego lata.
𝗣𝗼 𝘀𝘇𝗲𝘀́𝗰𝗶𝘂 𝗹𝗮𝘁𝗮𝗰𝗵 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗿𝘄𝘆 𝗸𝗼𝘀𝘇𝘂𝗹𝗸𝗲̨ „𝗭̇𝘂𝗯𝗿𝗼́𝘄” 𝘇 𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼ł𝗼𝗺𝗶𝗰 𝗽𝗼𝗻𝗼𝘄𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮ł𝗼𝘇̇𝘆 𝗣𝗿𝘇𝗲𝗺𝘆𝘀ł𝗮𝘄 𝗦𝗮𝗷𝗱𝗮𝗸! 🦬
🔗 https://t.co/aFefN66MCW
𝗣𝗿𝘇𝗲𝗺𝗲𝗸 – 𝗰𝗶𝗲𝘀𝘇𝘆𝗺𝘆 𝘀𝗶𝗲̨, 𝘇̇𝗲 𝘇𝗻𝗼𝘄𝘂 𝗷𝗲𝘀𝘁𝗲𝘀́ 𝘇… pic.twitter.com/U1ySaY9Qhk— MKS Puszcza Niepołomice (@MKSPuszcza) June 3, 2026